Nová důchodová kalkulačka

10. 12. 2015 | Pavel Trenda

Připravili jsme pro vás univerzální kalkulačku důchodového věku          Rychle přejít na kalkulačku

Většina lidí, kladoucích si otázku „kdy půjdu do důchodu“, při hledání kalkulačky důchodu nebo příslušné tabulky odchodu do důchodu na internetu často narazí na více či méně povedené kalkulačky důchodového věku. Ty většinou v základu, po zadání data narození, provádí pouze výpočet důchodového věku a data odchodu do důchodu. Některé, včetně oficiální věkové kalkulačky MPSV, k tomu ještě poskytují informaci o potřebné době pojištění a výpočet data pro možnost odchodu do předčasného důchodu.  Žádná z těchto kalkulaček odchodu do důchodu ale neobsahuje ještě další důležitou informaci pro rozhodování o důchodu, kterou je možnost čerpání tzv. předdůchodu.

Proto jsme připravili univerzální důchodovou kalkulačku, která zájemcům hledajícím informace o svém nároku na důchod uceleně poskytuje všechny důležité údaje o datech k odchodu do důchodu a potřebné době pojištění. Vše se odvíjí od data narození, pohlaví a případně počtu narozených dětí (u žen). V této důchodové kalkulačce je tak možno se na jednom místě dozvědět nejenom to, kdy můžete odejít do důchodu, ale i další 4 základní informace – kromě důchodového věku ještě potřebnou dobu pojištění a datum od kterého je možnost odejít do předčasného důchodu a též od kterého je možno začít využívat předdůchod.

Uvedená kalkulačka důchodového věku je vhodná pro všechny zájemce, kteří nemají problém se standardní dobou pojištění – zjednodušeně: jsou do současné doby (včetně případného studia, mateřské nebo vojny) zaměstnáni alespoň 32 let.

Ing. Pavel Trenda, CSc. provozovatel důchodové poradny optimalni-duchod.cz O autorovi